Aktualności

Orzeł Pustyny 3-6 JKS Jasionów

• autor: jksjasionow, 2017-06-26 17:25

Na zakończenie rozgrywek w sezonie 2016/2017 drużyna JKSu udała się do Pustyn gdzie czekał ją pojedynek z tamtejszym „Orłem”...

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego byliśmy świadkami niecodziennego zdarzenia, bowiem nasz kapitan M. Smoleń ku zdziwieniu wszystkich po raz pierwszy w karierze wygrywa losowanie stron:). Już w 2 min gospodarze mają okazję na zdobycie bramki, ale strzał głową po rożnym jednego z ich zawodników przelatuje tuż obok bramki. W 6 min po zamieszaniu w naszym polu karnym napastnik rywali staje oko w oko z B. Kociubą, ale ten broni instynktownie uderzenie z bliskiej odległości. W odpowiedzi D. Niezgodzki strzela z dystansu, ale bramkarz Orła paruje kozłującą piłkę na rzut rożny. W 30 min K. Bluj jest bliski zdobycia pięknej bramki, ale jego techniczne uderzenie z ponad 20 metrów dosłownie o centymetry mija okienko bramki rywali. Kilkanaście sekund później napastnik przeciwników otrzymuje doskonałe zagranie z bocznej strefy boiska, ale naciskany przez B. Borkowskiego strzela z kilku metrów nad poprzeczką. Niestety napór gospodarzy przynosi efekty i już chwilę potem obejmują prowadzenie. Napastnik otrzymuje ładne prostopadłe zagranie między naszym blokiem defensywnym i w sytuacji sam na sam pokonuje bezradnego B. Kociubę. W 36 min P. Żuchowski dogrywa piłkę do wychodzącego na czystą pozycję D. Niezgodzkiego, a ten ze spokojem strzela tuż przy słupku obok wychodzącego bramkarza. W 44 min gospodarze wychodzą z zabójczą kontrą i wykorzystują złe ustawienie naszego bramkarza pokonując go strzałem na krótki słupek. W ostatniej akcji pierwszej połowy bramkę mógł strzelić K. Wójcik, ale jego sytuacyjne uderzenie z najwyższym trudem broni bramkarz. Do przerwy, zatem 2-1 dla Orła. W 48 min B. Borkowski podłącza się do akcji ofensywnej i w iście akrobatyczny, przeczący wszystkim prawom fizjologiczny sposób dogrywa piłkę do M. Smolenia, który zgrabnie zabiera się z nią w pole karne i soczystym uderzeniem ze szpica wyrównuje stan meczu. Kilka minut później D. Niezgodzki podaje do K. Bluja, którego strzał z pierwszej piłki broni bramkarz, ale wobec dobitki P. Żuchowskiego z najbliższej odległości nie ma już nic do powiedzenia. W 58 min drużyna gospodarzy otrzymuje rzut wolny na 20 metrze od naszej bramki, ale uderzenie po ziemi jednego z ich graczy ląduje na słupku. W 62 min bramkarz gospodarzy popełnia błąd przy wyjściu do piłki i podaje ją wprost pod nogi K. Opalińskiego, ale ten podejmuje zbyt szybką decyzję o oddaniu strzału, który mija bramkę. Ten sam zawodnik ma chwilę potem kolejną okazję, lecz jego uderzenie głową po rożnym przelatuje obok słupka. W 66 min M. Smoleń posyła znakomite kilkudziesięciometrowe podanie do P. Żuchowskiego, który wygrywa pojedynek biegowy z obrońcą i z odrobiną szczęścia strzela swoją drugą bramkę w tym meczu. Gospodarze jednak nie zwiesili głów i już w następnej akcji doprowadzają do wyrównania mocnym strzałem obok słupka. W 70 min drużyna z Pustym musiała sobie radzić w 10-tkę, bowiem ich kapitan niczym afgański komandos sprowadza K. Bluja do parteru zakładając mu przy tym podwójnego nelsona, za co słusznie otrzymuje czerwoną kartkę. Przez następne minuty drużyna rywali ograniczała się raczej do gry obronnej, przez co byliśmy świadkami nieco ostrzejszych zagrań i większej ilości fauli. Mimo to udaje nam się w 87 min przeprowadzić kontrę, w której M. Smoleń mknie przez pół boiska jak grecki maratończyk i wykłada piłkę do pustej bramki P. Podlipskiemu, który dopełnia formalności. W ostatniej akcji meczu D. Niezgodzki zagrywa piłkę do K. Opalińskiego, którego jednak uprzedza obrońca rywali i ładnym strzałem obok słupka ustala wynik na 3-6 dla JKSu. Po meczu rzecz jasna odbyło się tradycyjne zakończenie w szatni, którego opisywać jednak nie będę :D