statystyki szczegółowe

Aktualności

LKS Wesoła 2-0 JKS Jasionów

• autor: jksjasionow, 2016-10-10 21:15

Po dwóch ostatnich zwycięstwach ligowych tym razem musieliśmy uznać wyższość rywala, jakim była drużyna z Wesołej.

Małe boisko naszego przeciwnika z pewnością nie pomagało w konstruowaniu składnych akcji, dlatego oparliśmy naszą grę na stałych fragmentach gry. W 9 min M. Smoleń mocno uderzył z wolnego tuż przy słupku, ale bramkarz gospodarzy z wielkim trudem odbija piłkę na rzut rożny. W 12 min skrzydłowy z Wesołej zagrywa piłkę na 11 metr do niepilnowanego kolegi z drużyny, który w świetnej sytuacji strzela obok słupka. W 20 min M. Nastał wygrywa pozycję w walce o piłkę przy rzucie rożnym, ale jego strzał głową jest minimalnie niecelny. W 22 min napastnik gospodarzy wychodzi na czystą pozycję, ale naciskany przez G. Smolenia oddaje strzał nad poprzeczką. Chwilę później M. Nastał decyduje się na strzał z dystansu, ale piłka mija słupek w niewielkiej odległości. W 27 min nasza obrona zakłada nieudaną pułapkę ofsajdową, a gracz gospodarzy na raty pokonuje B. Kociubę, który był bardzo blisko uratowania naszego zespołu. W 30 min mogliśmy wyrównać po wrzucie piłki z autu i uderzeniu głową K. Bluja, ale piłkę zmierzającą do bramki wybija z linii bramkowej jeden z gospodarzy. W 35 min niezwykle ważną interwencją w polu karnym popisuje się T. Zgłobicki, który w ostatniej chwili wybija piłkę zagraną wzdłuż naszej bramki. Do przerwy 1-0. Zaraz po przerwie G. Smoleń otrzymuje podanie od M. Nastała, ale jego strzał z powietrza przelatuje nad poprzeczką. W 51 min K. Bluj oddaje strzał głową, ale bramkarz gospodarzy broni instynktownie nogami. W następnej akcji P. Żuchowski strzela z kozłem, ale po raz kolejny bramkarz rywali jest na posterunku. W 57 min B. Kociuba dobrze broni strzał tuż przy słupku. W 65 min M. Nastał po raz kolejny wyskakuje najwyżej do piłki, ale jego strzał głową nieznacznie mija poprzeczkę. W 70 min po indywidualnej akcji D. Niezgodzkiego (powrót do zespołu po wyjeździe zagranicznym) bramkę wyrównującą mógł strzelić K. Bluj, lecz jego strzał instynktownie broni bramkarz. Kilka chwil później uderzenie M. Smolenia lewą nogą zatrzymuje się na słupku. W 72 min B. Kociuba dwa razy „wypluwa” piłkę po strzałach gospodarzy, co wykorzystuje jeden z ich napastników i lokuje futbolówkę w pustej bramce. W ostatnich minutach to drużyna gospodarzy prowadzi grę i ma jeszcze kilka okazji na zdobycie gola, ale B. Kociuba dobrze interweniuje , a w końcówce ratuje nas słupek. Niestety przegrywamy 2-0, choć trzeba przyznać, że mecz był całkiem wyrównany i dało się wywieźć przynajmniej jeden punkcik z tego jakże trudnego terenu. Niemniej jednak to drużyna z Wesołej miała więcej szczęścia pod naszą bramką i to ona może cieszyć samodzielnym liderowaniem w naszej grupie.