JKS Jasionów - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Tabela ligowa

Statystyki drużyny

Transfery

Przyjdą/Przyszli:

-

Odejdą/Odeszli:

-

Kontuzje:

 

 

 

Losowa galeria

LKS Głębokie - JKS Jasionów
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 51, wczoraj: 169
ogółem: 781 342

statystyki szczegółowe

Historia LZS - JKS

Historia 

LZS Jasionów 1949 - JKS Jasionów 2011

 

Ludowy Zespół Sportowy w Jasionowie został założony w roku 1949 r. Pierwszym Prezesem oraz założycielem był Józef Hędrzak. W skład zarządu weszli: Bukład Ludwik – zastępca, Rąpała  Władysław – sekretarz, oraz Mularski Wacław, Konieczny Adam syn Franciszka. Bardzo skromna bazą – boisko do siatkówki w parku dworskim orazboisko do gry w piłkę. Sukcesem w tym czasie był komplet stroi sportowych w kolorze niebiesko – czerwonym. W krótkim czasie nastąpiła organizacja różnego rodzaju imprez masowych.

W niedzielne popołudnia odbywały się mecze piłkarskie rozrywane pomiędzy wioskami. Masowość sportu osiągnęła akceptacje społeczną. W 1952 roku Józef Hędrzak z powodu wyjazdu z miejscowości Jasionów przekazał obowiązki sprawowania prezesury Panu Władysławowi Rąpale. W skład zarządu  weszli Kazimierz Pelczarski, Marian Bąk, Tadeusz Konieczny syn Stanisława.

W roku 1955 funkcje Prezesa LZS Jasionów przejął Pan Marian Bąk syn Ludwika. Po wyjeździe z Jasionowa panował chwilowy zastój w działalności LZS Jasionów. Następnym Prezesem , który energicznie pracował i bardzo mocno zaangażował się w funkcjonowanie klubu był Pan Jan Deptuch.

W skład zarządu ponadto wchodzili Smoleń Mieczysław, Ziembicki Tadeusz, Pelc Jan. Jan Deptuch wyjechał z Jasionowa w 1964 roku, w tym samym roku funkcje prezesa Spółdzielni Produkcyjnej ”Pokój” objął  Pan Wiesław Konieczny, który wziął pod swoja opiekę również Ludowy Zespół Sportowy Jasionów częściowo sponsorując jego działalność. W roku 1965 Prezesem wybrany został Pan Antoni Rąpała a w skład zarządu weszli – Lewicki Władysław, Smoleń Mieczysław, Giermański Władysław, Bak Stanisław, Giermański Mieczysław, Konieczny Bolesław oraz Bąk Franciszek. Wówczas przystąpiono do budowy boiska sportowego. Działkę pod budowę przekazała Rolnica Spółdzielnia Produkcyjna Jasionów, przekazania dokonał Wiesław Konieczny będący Prezesem RSP. Po wyjeździe Wiesława Koniecznego (Prezesa RSP Jasionów ), Prezesem RSP został Stanisław Samiec, który urzędowo przekazał działkę w Gromadzkiej Radzie Narodowej w Jasionowie Ludowemu Zespołowi Sportowemu, ze strony władz GRN działkę przejmował Prezes GRN – Śmietana  Stanisław, sek. Stanisław Wojtuń a ze strony LZS przyjęcia dokonał Rąpała Antoni, Giermański Władysław, Przedstawicielem Urzędu Powiatowego  był geodeta Jerzy Błaż, który wykonał pomiarów i wykonał mapki oraz plan boiska sportowego. Przekazany teren pod budowę był to stary sad dworski, nierówny teren co utrudniało budowę wymagający potężnych nakładów finansowych oraz sprzętu który w tamtym czasie był nieosiągalny. Mimo pomocy udzielanej LZS – owi przy budowie boiska sportowego prace przedłużały się ze względu na brak funduszy oraz sprzętu. W 1968 roku zarząd postanowił zgłosić  drużynę do rozgrywek piłkarskich w kl. „C”.

Pierwszy mecz rozegrano 23 sierpnia 1968 roku na boisku sportowym w Turzym Polu z LZS Zarszyn II.
Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla  LZS Jasionów a w historycznej drużynie wystąpili : Ekiert Stanisław (br.), Bąk Stanisław, Ziembicki Tadeusz, Bąk Stanisław, Smoleń Mieczysław, Potoczny Stanisław (kpt.), Smoleń Ireneusz, Giermański Marian, Futyma Mieczysław, Rygiel Bolesław, Władyka Zbigniew.  Drużyna występowała w rozgrywkach kl. „C”  oraz wyższych klasach do chwili obecnej. Jedni kończyli karierę  inni młodzi uzupełniali skład drużyny seniorów min. Szymański Andrzej, Pigoń Walerian, Raś Janusz, Pigoń Bernard, Rapała Tadeusz.

LZS Jasionów 1965 - 1972

LZS Jasionów 1965 - 1972

Zmiana na stanowisku Prezesa nastąpiła w 1974 roku, wówczas Prezesem został Józef Bober a w skład zarządu weszli – Lewicki Władysław, Rąpała Antoni, Bak Stanisław, Bąk Franciszek, Smoleń Mieczysław, nastąpił wówczas  dynamiczny rozwój sportu w Jasionowie, drużyna awansowała z klasy „C” do klasy wojewódzkiej gdzie spisywała się bardzo dobrze grając z takimi klubami jak  Stal II Sanok, Karpaty Krosno, Czarni II Jasło, czy Bieszczady Ustrzyki. Drużyna utrzymywała się w tej klasie rozgrywkowej 5 sezonów. Wymienić tu trzeba takich zawodników jak: Jan Raś (kpt.), Florek Wojciech, Florek Ryszard, Konieczny Marian, Kołodziej Józef, Sadowski Józef i wielu innych.

 


Drużyna, która awansowała do klasy okręgowej w roku 1981, od prawej stoją:
Janusz Raś (kpt.), Benedykt Pitera, Józef Kołodziej, Sylwester Konieczny, Adam Szlama, Marian Konieczny, Ryszard Florek, Józef Gębalik, Władysław Bukład, Jacek Szymański, Grzegorz Niezgodzki.

Ówczesny Prezes Józef Bober przystąpił do budowy boiska, przystąpiono również do konkursu „Boisko w każdej wsi” organizowanej przez Radę Główna Ludowych Zespołów Sportowych. Po ukończeniu budowy stadionu w Jasionowie otrzymał II nagrodę w konkursie ogólnopolskim. Nagrodę odebrał w Warszawie osobiście Prezes klubu Józef Bober. Przy budowie stadionu pomagało całe społeczeństwo Jasionowa, wymienić trzeba te osoby które najbardziej przyczyniły się do budowy a są to: Kazimierz Kozubal – sekretarz powiatowy PZPR w Brzozowie, Kazimierz Węgrzyn – Naczelnik Gminy Haczów, Stanisław Cwiak–Prezes rady Wojewódzkiej LZS, Mieczysław Smoleń – Sołtys wsi Jasionów.

Za czasów Prezesury Józefa Bobra były to najlepsze czasy rozwoju LZS Jasionów do chwili obecnej. Po ustąpieniu Józefa Bobra ze stanowiska Prezesa funkcję ta objął Zbigniew Giermański i sprawował to funkcję przez około rok. Po złożeniu rezygnacji przez P. Zbigniewa Giermańskiego w 1983 roku na prezesa zarządu wybranym został na P. Franciszek Bąk który mając doświadczenie gdyż był zastępcą P. Bobra znał tajniki oraz obyczaje panujące w klubie. Dzięki jego zaangażowaniu udało się pozyskać były sklep z miejscowości Buków i adaptować go na szatnię sportową która jest do chwili obecnej. W sumie w różnych odstępach czasu Pan Franciszek był prezesem przez 16 lat. Zawsze jest związany emocjonalnie z klubem sportowym. Szatnia ta jest obecnie zmodernizowana, zmieniono pokrycie dachowe z papy na blachę ocynkowaną, wymieniono stolarkę, doprowadzono wodę. Gruntowny remont przeprowadzono w latach 2007-2008 kładąc płytki, ułożono chodnik, wykonano podbitkę dachu, wyposażono w meble. 

 

Drużyna seniorów LZS Jasionów 1989 rok na zdjęciu:
M.Samborski (br), M.Łukaszyk, A.Mendyka, A.Opaliński, Z.Hędrzak, K.Rozum, A.Rozum, K.Pelczarski, G. Niezgodzki, A.Krynicki, Z.Kaczor
 

 

Drużyna seniorów LZS Jasionów rok 1991 zdjęcie ze strony "Wisłoka" Sieniawa


Drużyna LZS Jasionów w 1993 roku wówczas występowała w rozgrywkach "A" klasy.
Prezesem był Lucjan Smoleń a Kierownikiem drużyny Marek Samborski

 

Drużyna juniorów 1994

 

JKS JASIONÓW 1999 - 2009

Historia JKS Jasionów rozpoczęła się w lipcu 1999 roku kiedy to miało miejsce przekształcenie Ludowego Zespołu Sportowego w stowarzyszenie o nazwie Jasionowski Klub Sportowy . Stowarzyszenie to nabyło osobowość prawną uzyskując numery NIP oraz REGON. W skład władz JKS Jasionów weszły następujące osoby : Paweł Ekiert- prezes, Dariusz Smoleń - vice prezes, Jan Mroczka - skarbnik, Tomasz Czajka - sekretarz. Jasionowski Klub Sportowy jest kontynuatorem istniejącego od 1949 roku Ludowego Zespołu Sportowego.

Swój pierwszy sezon JKS Jasionów rozpoczął w krośnieńskiej klasie C w tzw. Grupie jasielskiej rywalizując z takimi zespołami jak : Polonia Roztoki, Jasiołka Szebnie , Sokół Zimna Woda, Maraton Tarnowiec, Beskid Równe, Nurt Potok, LKS Moderówka, LKS Czeluśnica. Awans z tej grupy wywalczyły zespoły z Czeluśnicy i Roztok, a Jasionów zakończył rozgrywki na trzeciej pozycji.

Przed sezonem 2000/2001 we władzach JKS-u zaszły niewielki zmiany, funkcję prezesa klubu przejął Dariusz Smoleń, zaś kierownikiem drużyny został Stanisław Wasylewicz. I tym razem nieudała się próba powrotu do klasy B, do której awansował zespół Beskidu Równe, zaś JKS zakończył rozgrywki na drugiej pozycji pokonując w ostatniej kolejce Grom Sanoczek 5 do 1.

To co nie udawało się w poprzednich sezonach powiodło się w sezonie 2002/2003 kiedy to JKS zakończył rozgrywki na drugiej pozycji, co pozwoliło naszej drużynie zagrać w meczu barażowym a awans do klasy B. Przeciwnikiem Jasionowa była drużyna Solinki Wołkowyja, a mecz rozegrany został w Rogach i zakończył się efektownym zwycięstwem JKS- u 3 do 0. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Piotr Ziemiański, Dariusz Smoleń i Rafał Bogaczewicz.

 

Awans wywalczyli: Grzegorz Kielar, Dariusz Smoleń, Krzysztof Rozum, Piotr Mrozek, Marcin Tasz, Areniusz Filak, Adam Najdecki. Hubert Chmiel, Rafał Bogaczewicz, Waldemar i Aleksander Opalińscy, Tomasz Czajka, Dariusz Madej i Piotr Ziemiański. Drużyną kierował Marek Samborski, zaś prezesem klubu był wówczas Grzegorz Niezgodzki.

 

Po wywalczeniu awansu do klasy B zespół został wzmocniony czterema doświadczonymi zawodnikami: z LKS Haczów powrócił Paweł Szałajko, zaś z Brzozowi Grzegorz Hędrzak, który przekonał do gry w Jasionowie dwóch innych zawodników Brzozowi, Macieja Biegę i Tomasza Drożdzala. Te wzmocnienia sprawiły że JKS już w pierwszym sezonie niemal do końca liczył się w walce o awans do klasy A, ostatecznie kończąc rozgrywki na 4 pozycji. Awans wywalczyły wówczas drużyny z Beska i Zmiennicy.

Sezon 2004/2005 drużyna JKS -u rozpoczęła bardzo dobrze pokonując m.in. głównego kandydata do awansu Osławę Zagórz na własnym boisku 3 do 1. Niestety problemy organizacyjne, rezygnacja z funkcji prezesa Grzegorz Niezgodzkiego w trakcie sezony sprawiły, że JKS upragnionego awansu nie wywalczył.

 

Drużyna seniorów JKS Jasionów 2006
W górnym rzędzie od lewej: D. Smoleń, P. Ziemiański, P. Szałajko, M. Biega, M. Samborski, P. Kielar, G. Kielar, M. Samborski,
W górnym rzędzie od lewej:D. Madej, K. Smoleń, D. Drwięga, G. Hędrzak, H. Chmiel, P. Mrozek.

 

Przed rozpoczęciem rozgrywek sezonu 2005/2006 wybrano nowe władze klubu : Dariusz SMOLEŃ - prezes, Piotr Ziemiański i Paweł Szałajko - vice prezesi, Antoni Rąpała - sekretarz. Kierownikiem drużyny pozostał Marek Samborski, a funkcję grającego trenera powierzono Maciejowi Biedzę. Po rundzie jesiennej JKS był liderem rozgrywek i tego prowadzenia nie oddał już do końca sezonu, wyprzedzając drugą w tabeli Iskrę Przysietnicę aż o 10 punktów. W ten sposób po 10 latach przerwy Jasionów powrócił do klasy A, którą opuścił po sezonie 1995/96.

Niestety drużyna JKS zaliczyła tylko jeden sezon w A klasie, choć do utrzymania zabrakło nam tylko jednego punktu. Katem Jasionowa okazał się zespół z Nowotańca, który w ostatniej kolejce pokonał JKS 3 do 1.

Po spadku dość długo drużyna Jasionowa grała bardzo nierówno, zwyciężając na własnym boisku, zaś w meczach wyjazdowych o punkty było już trudniej. Ostatecznie sezon 2007/08 JKS zakończył na 4 pozycji, ustępując drużyną z Jasionki, Klimkówki i Krościenka.

 

Drużyna seniorów JKS Jasionów 2007

W górnym rzędzie od lewej: M.Samborski (kier. druż), W.Biernacki 9prezes), P.Ziemiański, B.Borkowski, M.Samborski, P.Szałajko, D.Smoleń, J.Kułak, T.Bogaczewicz, D.madej, G.Kielar, K.Zgłobicki.

W dolnym rzędzie od lewej: H.Chmiel, P.Żuchowski, D.Drwiega, D.Siawk, M.Smoleń, G.Hędrzak, K.Oleniacz

Drużyna seniorów JKS Jasionów 2008

W górnym rzędzie od lewej: M.Samborski (kier. druż), P.Szałajko, P.Ziemiański, D.Smoleń, T.Bogaczewicz, P.Kielar, M.Samborski, G.Kielar, W.Biernacki (prezes)

W dolnym rzędzie od lewej: K.Smoleń, B.Borkowski, M.Smoleń, A.Filak, D.Niezgodzki, K.Zgłobicki, P.Kasprzycki, P.Żuchowski

Drużyna seniorów JKS Jasionów 2010

W górnym rzędzie od lewej: M.Samborski (kier. druż), D.Smoleń, M.Samborski, P.Ziemiańśki, H.Chmiel, P.Kielar, B.Zgłobicki, Mat. Samborski, G.Kielar, W.Biernacki (prezes).

W dolnym rzędzie od lewej: B.Borkowski, K.Zgłobicki, M.Smoleń, D.Niezgodzki, K.Junik, S.Szuba, P.Żuchowski, A.Filak

 

Obecnie drużyna JKS Jasionów występuje w krośnieńskiej grupie klasy "B".
 
Drużyna JKS Jasionów oraz zarząd pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do napisanie historii Zespołu LZS Jasionów (JKS Jasionów) od momentu założenia klubu do chwili obecnej.

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Reklama

Buttony

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Jutrzenka JaćmierzJKS Jasionów
Jutrzenka Jaćmierz 0:2 JKS Jasionów
2018-10-21, 17:00:00
    relacja »

Kalendarium

11

12-2018

wtorek

12

12-2018

środa

13

12-2018

czwartek

14

12-2018

piątek

15

12-2018

sobota

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

Wyniki

Ostatnia kolejka 10
Jutrzenka Jaćmierz 0:2 JKS Jasionów
San Nozdrzec 1:5 LKS Golcowa
LKS Hłudno 1:2 Orły Jabłonka
Victoria Niebocko 1:1 LKS Górki
LKS Wzdów 5:3 Sokół Domaradz
Zryw Dydnia 0:5 LKS "Sokół" Trześniów

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 11
LKS "Sokół" Trześniów - Jutrzenka Jaćmierz
Sokół Domaradz - LKS Golcowa
LKS Górki - LKS Wzdów
Orły Jabłonka - Victoria Niebocko
LKS Golcowa - LKS Hłudno
JKS Jasionów - San Nozdrzec

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.